In Hinterstoder erwarten euch zahlreiche Hütten und Einkehrmöglichkeiten für eine gemütliche Rast.  | © Harald Illmer
BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ COVID-19 BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ COVID-19
od chaty k chatě
v horském létě v Hinterstoderu

horské chaty & Gastronomie v létě

Horské chaty a restaurace v Hinterstoderu

Co patří ke každému pěšímu výletu na horách? Samozřejmě zasloužená svačinka! A každý ví: Po dlouhé procházce chutná koláč a káva dvakrát tak dobře. Jste v létě na cestě okolo Hinterstoderu. Pak máte hned několikrát skvělou příležitost užít si nejen krásnou krajinu, ale také regionální gastronomii. Hostitelé z různých horských chat a restaurací se již těší na vaši návštěvu. A je jedno, zda mát zrovna chuť na sklenku vína, vydatné sýrové knedle nebo domácí moučníky.

Horské léto jako v obrázkové knize. Přesně to na vás čeká v regionu Pyhrn-Priel! Vedle samotných pochoutek je to především jedinečná poloha tradičních chat, která zaručuje mimořádné chvíle během vaší dovolené. Nádherné výhledy na hory, která na vás nejlépe zapůsobí na jedné z mnoha prosluněných teras.

Je libo zaručené tipy na kulinářské zastavení? Toto je šest nejkrásnějších horských chat během horského léta v Hinterstoderu:

Höss Salettl

Gemütlicher Treffpunkt mit herrlicher Bergsicht

Přímo pod kabinkovou lanovkou na vás čeká další příjemný tip na občerstvení. Vychutnáte si jej buď na prosluněné terase chráněnou před větrem, nebo přímo v chatě se zimní zahrádkou. Nezáleží, zda uvnitř nebo venku: Nádherné výhledy a regionální pohoštění si užijete v každém případě!

Servírovány jsou rozličné kulinářské lahůdky, doprovázené vybranými víny. Zmrzlinové speciality osladí každý letní den. A po šálku výborné kávy ILLY-Café bude každý horal rychle fit.

Je dobré vědět: Také autobusové zájezdy jsou v Höss Salettl srdečně vítané!

Otevírací doba: 10:00 – 17:00

Kontakt: 

T: +43 7564 54771
E: info@hoess-salettl.at

Die Alm

Za chuťovkami a osvěžením od horských děvčat

Na jídlo a něco k pití do chaty s více než 150ti letou historií? Hned vedle horní stanice 10místné kabinkové lanovky je to možné! A proč je hodná zastavení? Především kvůli překrásnému výhledu na okolní hory z dřevěné terasy. A také původní dřevěný bar uvnitř, útulná světnice s gaučem lákají k relaxaci.

Jaké pochoutky a nápoje na vás zde čekají? Chata „Die Alm“ je vyhlášená pro speciality z horkého kotlíku. A místní kulinářská nabídka umí mnohem více: domácí čili, polévky, grilované klobásky, chutné namazané chleby a typické moučníky. K tomu hornorakouské pivo, bavorské kvasnicové pivo, mošt i kořalka vlastní výroby, ale také limonády, džusy a samozřejmě dobrá káva. Ti nejsmělejší hosté si poručí místní specialitu „Wödroas auf der Birnbamscheim“.

Otevírací doba:

Středa – neděle od 10:00 do 16:00

Při silném dešti zavřeno!

Kontakt:

T: +43 7564 83830
E: lindbichler@pptv.at

Löger-Hütt'n

Vrcholy Spitzmauer, Grosser Priel a překrásné horské pastviny: To vše uvidíte jedním pohledem při zastavení v horské chatě Löger-Hütt’n! Tradiční, bláznivý a vždy se skvělou atmosférou: Přesně takový je rodinný podnik, ve kterém již přes 20 let stojí pohostinnost a spokojenost hostů na prvním místě. O dobrou náladu se vždy postarají oba hostinští Ernst a Rainer. Výsledek stojí za to: srdečná pohostinnost a jedinečné místo uprostřed turistického ráje Hinterstoder, kde se budete vždy cítit dobře.  

Po čem to v Löger-Hütt'n voní? Po domácích babiččiných pochoutkách, které si nejlépe vychutnáte na horském slunci přímo u mezistanice lanové dráhy!  

Otevírací doba: 9:00 – 17:00

Kontakt:

T: +43 7564 5586
E: info@L-H.at

Berggasthof Höss

Pro horské zastavení s celou rodinou

Těšte se na nezapomenutelné momenty na horské plošině Hinterstoderu, 1 834 metrů nad mořem. Právě tam zve chata Berggasthof Höss k rozjímání a kulinářským prožitkům!

A proč je tento rodinný podniky ideálním cílem pro malé i velké? Z vydatných domácích pochoutek a vlastnoručně připravovaných moučníků celé rodině rozzáří úsměv na tváři. Mimoto restaurace leží hned vele překrásného jezírka Schafkogelsee. Malí horalové se navíc mohou vyřádit na dětském hřišti, motokárách či koloběžkách.

Otevírací doba: totožná s provozem lanovek

 

Kontakt:

T: +43 7564 20188
E: hoess@pptv.at

Edtbauernalm

Pro horské zastavení s celou rodinou

Horská chata EDTBAUERNALM se nachází u mezistanice lanovky na Hutterer Böden v nadmořské výšce 1 400 m. Po krátké procházce ca. 20 minut přijdete k útulné tradiční chatě obklopené horskými pastvinami, kde se mírumilovně pase dobytek a koně.

Posadit se můžete do útulné světnice anebo na terasu. Během nádherných výhledů po horách si pochutnáte na pestrém výběru regionálních specialit, studených svačinek a moučníků.

Autobusové zájezdy, bajkeři a další skupiny jsou vždy vítané, neboť příjezd je možný až přímo k chatě. Chata je velmi vhodná též pro oslavy všeho druhu (narozeniny, křtiny, loučení se svobodou …).

K přenocování nabízíme 9 komfortních pokojů.

Otevírací doba: čtvrtek – neděle 10:00 – 16:30.  

Kontakt:

T: 0664/1388794 oder 07564/54953
E: pension-edtbauernalm@a1.net