Bezpečné zimní radovánky!

COVID-19 bezpečnostní koncept 

pro návštěvníky skiareálu během zimní sezóny 2020/2021 

V celém prostoru pokladen, lanovek, ve skibusu, stejně tak ve vnitřních prostorách jako např. půjčovna či skidepot, kabinkách i sedačkových lanovkách permanentní povinnost mít zakrytá ústa i nos rouškou či třeba nákrčníkem.

Podle nařízení rakouské vlády tato povinnost neplatí pro děti do 6 let včetně.  

Podle současného stavu jsou vedle klasických roušek povoleny také multifunkční šátky, šátky typu Buff, Bandana, nákrčníky, lyžařské masky, atd. Nos a ústa musí však být kompletně zakrytá!
U pokladen je možné si ke každému skipasu zakoupit za 1 € multifunkční šátek skisport.com.
Ein skisport.com Multifunktionstuch gibt es für nur 1€ zu jedem Lift-Ticket.

Ne, na sjezdovce ochrana nosu a úst povinná není.

Ano, veškeré přepravní prostředky jako kabinky, sedačky, pojízdný pás, atd.) budou během jízdy co nejlépe větrané. Prosíme, dbejte i vy během jízdy na větrání (otevřená okénka v kabinkách)!

Stanoviště s desinfekčními prostředky se nacházejí na všech toaletách, stejně jako v „kritických“ místech (např. prostor pokladen).

V případě pandemie (covid-19) mající za důsledek uzavření skiareálu Hochficht z úřední moci, garantujeme každému zákazníkovi, který si zakoupil vícedenní či sezónní skipas Hochficht Card, nárok na finanční náhradu.

V případě pandemie mající za důsledek soudobé oficiální uzavření všech partnerských lyžařských středisek Sunny Card v Horním a Dolním Rakousku (Hinterstoder, Wurzeralm, Hochficht, Kasberg, Hochkar a Ötscher) na základě úředního rozhodnutí, garantujeme každému zákazníkovi, který si zakoupil Sunny Card, nárok na finanční náhradu.

Obecně je potřeba v celém skiareálu dbát na dodržování zákonem předepsaného minimálního odstupu. Zejména u nástupu na lanovky a vleky bude technicky zajištěno, aby bylo zabráněno shlukování návštěvníků do skupin.

Grundsätzlich ist überall darauf zu achten, den Gesetzlich vorgegebenen Mindestabstand einzuhalten. Die Anstehbereiche werden wir unabhängig von den aktuellen rechtlichen Vorgaben technisch so organisieren, dass eng zusammenstehende Personengruppen möglichst vermieden werden.

Ano, všechna přepravní zařízení (kabinky, sedačky, atd.) budou pravidelně desinfikovány.

Veškeré lanovky a vleky jsou veřejnými dopravními prostředky a podléhají těm samým nařízením. Podrobnosti zde: https://www.bmk.gv.at/service/corona/faq/masken_oeffis.html

Kolik osob smí obsazovat kabinky, sedačky, kotvy, atd.?

Stejně jako ve veřejné dopravě platí ve všech kabinkách, sedačkách či ostatních přepravních zařízeních ochrana nosu a úst. Díky tomu smí být kabinky i sedačky obsazeny dle předepsané kapacity (např. 10 osob v 10místné kabince, 4 osoby na sedačce 4sedačkové lanovky, atd.).

Navíc žádná z jízd našich lanovek a vleků netrvá déle než 15 minut.
Pro vaše info: Riziko infekce existuje pouze při delším pobytu v uzavřených prostorách a při minimální vzdálenosti menší než dva metry. Rozhodnutí, zda nastoupíte do kabinky, kde již sedí lidé, necháme však zcela na vás!

Zaměstnanci společnosti Hochficht Bergbahnen GmbH jsou školeni nebo poučeni v souladu s platnými pokyny a předpisy o bezpečnostních korona-opatřeních.

Ano, i my máme osobu, která je odpovědná za plánování a provádění bezpečnostních korona-opatření.

Tito pracovníci v přímém kontaktu se zákazníkem buď mají ochranu nosu a úst, nebo jsou od zákazníků prostorově odděleni dle platných ochranných opatření (např. ochranná přepážka z plexiskla).

Veškeré skipasy si můžete zakoupit z domova v našem online shopu. Díky tomu si ušetříte čas strávený u pokladen a vyvarujete zbytečnému kontaktu s ostatními osobami.

Otevřít online shop>>>

S aplikací pro sledování kontaktů „STOP CORONA“ rakouského Červeného kříže pomáháte v boji proti šíření koronaviru - doporučujeme používat.

DŮLEŽITÉ: Obsah této stránky byl zpracován podle aktuálního stavu odborných znalostí a podle našeho nejlepšího přesvědčení a svědomí. Veškerý obsah může být upravován a měněn dle aktuálního stavu. Právním základem tohoto obsahu jsou vládní nařízení a vyhlášky. Informace a dokumenty týkající se opatření „bezpečně na horách“ byly získány od Rakouské obchodní komory - profesního sdružení lanovek.

Veškeré informace budou průběžně aktualizovány. Poslední aktualizace ze dne 30.9.2020.

Platí aktuální zákonná ustanovení. Veškeré informace se mohou změnit.