Mit dem Mountainbike die Region Hochficht erkunden. | © Weissenbrunner
šlápnout do pedálů
… nejlépe u nás na Šumavě!

na horském kole okolo Hochfichtu

cyklistický zážitek bez hranic v trojmezí Rakouska, Čech a Německa

Od pohodlných rodinných cyklotras přes několikahodinové výlety na horském kole až po náročné „švihy“ na silničním kole. Rozmanitost pro příznivce jízdy na dvou kolech v rakouské části Šumavy těžko něco překoná. Navíc na cestě čekají okouzlující přírodní klenoty a historické kulturní památky. Ale raději čtěte dál!

v létě na kole šumavou

Zažít během dovolené na kole nezapomenutelné momenty.

Ne jednu nebo dvě, ale hned tři země navštívíte během vaší cyklistické dovolené okolo Hochfichtu. Počínaje divočinou v Národním parku Šumava na české straně přes rozmanitou evropskou chráněnou oblast Böhmerwald a Mühltal až po kopcovitý Mühlviertel. Samá idylická místa s nádhernými výhledy učiní z každé vaší vyjížďky mimořádný zážitek.

Schwarzenberský plavební kanál, Plešné jezero, rozhledna Moldaublick, klášter Schlägl … Na bezmála 1 000 kilometrech značených cyklotras na vás čeká jedna pamětihodnost za druhou. Tento region navíc mezi silničními cyklisty platí za tajný tip díky širokému výběru tras různých obtížností.

Mimochodem: Většina tras pro horská kole je bez silničního provozu! To činí z oblasti okolo Hochfichtu opravdové bikerské eldorádo.

 

doporučené trasy pro horská kola v blízkosti Hochfichtu

Dvě trasy rozdílné obtížnosti

Několik hodin nebo snad několik dní? Podle toho, jak dlouho chcete být s vašim kolem na cestách, jsou oba tyto cyklistické tipy doporučeníhodné. Nechte se nadchnout krásou regionu Mühlviertel – na cyklotrasách Mühltal-Radroute a Mühlviertelradweg.

cyklotrasa údolím Mühltal

Tato rozmanitá cyklotrasa začíná v obci Klaffer am Hochficht a vede po mírných vrcholcích rakouské části Šumavy a Mühlviertelu. Během zhruba čtyřhodinové jízdy po šotolinových a asfaltových cestách budete objevoat jeden regionální klenot za druhým:

 • délka: 36,8 km
 • trvání: ca. 4 hodiny
 • nastoupené metry: 729 m
 • start: Klaffer am Hochficht
 • cíl: Klaffer am Hochficht
 • občerstvení: několik hostinců podél trasy
 • průběh trasy: Klaffer am Hochficht – Ulrichsberg – Seitelschlag – Golfpark Böhmerwald – Julbach – Niederkraml – Exenschlag – Bauernhof Lindorfer – Emsmannsreit – Vordernebelberg – Nebelberg – Kohlstatt – Schifflerkapelle – Julbach – „Große Mühl“ – Klaffer am Hochficht

cyklotrasa Mühlviertelradweg R5

Chcete na kole strávit hned několik dní? Pak je pro vás cyklotrasa Mühlviertelradweg jak po sportovní i krajinné stránce ideální volba! Na této cyklotrase poznáte tajemnou žulovou krajinu rozpínající se severně od břehu Dunaje a zdoláte při tom nejedno náročné stoupání:

 • délka: 238,9 km
 • trvání: ca. 19 h 25 m
 • nastoupené metry: 756 m
 • start: Mühlviertelradweg v Kramesau
 • cíl: Donauradweg v Greinu
 • občerstvení: několik hostinců a ubytování podél trasy
 • průběh trasy: Kramesau – Neustift – Chorherrenstift Aigen-Schlägl – Holzskulpturenpark Schwarzenberg – Textiles Zentrum Haslach – Bad Leonfelden – Windhaag bei Freistadt – Hinterglasmuseum Sandl – Schloss Rosenhof – Liebenau – Unterweißenbach – Königswiesen – Schloss Greinburg und Stadttheater Grein

Toto jsou jen dvě z mnoha cyklotras, které vedou tímto prázdninovým regionem. Ať už budete nováček, cyklista požitkář nebo závodník: Okolo Hochfichtu si každý cyklista přijde na své!

na kole s celou rodinou

nenáročné a tematické trasy pro malé i velké 

Šlapat přes sytě zelené vrcholky a tajemnými lesy mají rádi nejen dospělí! Také mladá generace si užije spoustu zábavy na dvou kolech během horského léta v šumavském Trojmezí okolo Hochfichtu. Kdo plánuje rodinnou sportovní výzvu, ten bude v rakouské části Šumavy ve svém živlu. Především děti si rychle oblíbí nenáročné tematické trasy s četnými vyhlídkovými místy. Ať to bude Schwarzenberský plavební kanál, Rosenhügel nebo Sonnenwald: Mnohé z rodinných cyklotras jsou od Hochfichtu vzdálené do půlhodiny jízdy autem.

ubytování pro cyklisty okolo hochfichtu

oblíbení hostitelé podél cykotras

Chystáte se na přeshraniční dovolenou na kole na Šumavu? Báječné! V okolí Hochfichtu se na vás už těší přátelští hostitelé, aby vás přivítali v našem prázdninovém regionu. Vybírat můžete ze zachovalých hostinců přes útulné penziony a apartmány se snídaní až po komfortní wellness hotely. Přímo v obci Klaffer am Hochficht najdete celou řadu pohledných rekreačních domů.

pěší turistika ve sportovním stylu

Projděte si v létě pěšky skiareál Hochficht

Vyměnit kolo za pohorky? I to je v rakouské části Šumavy možné! Mnohé z četných pěších stezek dokonce vedou napříč skiareálem Hochficht! Tam, kde v zimě s celou rodinou prožíváte pohodové zimní radovánky, stojí za to se vypravit i v létě. Přesvědčte se sami a během túry bezpodmínečně zastavte na něco dobrého v některé z horských chat!