Das Vergnügen im Tiefschnee ist für die ganze Familie vorprogrammiert.  | © TVB Hochficht, Ablinger M.
Hochficht 
Zimní radovánky jen kousek od hranic

Zima na Hochfichtu

rodinná dovolená na Šumavě

Zažít zimu na pomezí tří různých zemí – nikde to nejde lépe než na šumavském Hochfichtu. Jen kousek lipenského jezera a nedaleko Bavorska se nachází skiareál Hochficht, opravdový ráj pro rodinné zimní radovánky. Carving, snowboarding, běžkování, putování na sněžnicích … na Hochfichtu s vám splní všechny zimní sny!

© TVB Hochficht, Ablinger M.
© TVB Hochficht, Ablinger M.
Ganz bequem geht es für die Kids im Skigebiet auf den Berg. | © TVB Hochficht, Ablinger M.
Im Skigebiet erwartet euch ein traumhafter Panoramablick auf die umliegende Berglandschaft.  | © TVB Hochficht, Ablinger M.
© TVB Hochficht, Ablinger M.
Beim Poetscher Skiverleih findet ihr die perfekte Ausrüstung für euren nächsten Skitag.
Das Skigebiet Hochficht bietet perfekt präparierte Pisten.
Im Skigebiet Hochficht erwartet euch eine traumhaft verschneite Winterlandschaft.
In Hochficht können sowohl kleine als auch große Skihaserl ihr Können zeigen.
Mit der Gondelbahn bequem auf den Berg.
Auf der Standardabfahrt in Hochficht gekonnt die Schwünge bis ins Tal ziehen.

zu Gast im life radio podcast

das Skigebiet der Mönche

Hochficht – ráj pro vaši zimní dovolenou

Co dělá zimu na Šumavě tak výjimečnou

Plánujete zimní dovolenou s celou rodinou? Jak krásné! Ať mladí nebo starší, na lyžích či snowboardu, na svahu či mimo sjezdovky: Zima na Hochfichtu slibuje zábavu a pestrost pro každého. Co činí dovolenou na rakouské straně Šumavy v regionu Mühlviertel tak jedinečnou:

lyžování a snowboarding

... v největším rakouském skiareálu mimo Alpy

Komfortní kabinková lanovka, sedačkové lanovky, resp. celkem 9 moderních přepravních zařízení vás pohodlně dovezou v zimním ráji na Hochfichtu na svah. Přes 20 kilometrů atraktivních sjezdovek všech obtížností. Na kterou přesně vám prozradí chytrá aplikace iSki-Trakcer.

Ti nejmenší lyžaři se budou cítit obzvlášť dobře v obou výukových dětských parcích. Starší děti, mládež a duší stále mladí se skvěle zabaví ve Funparku či na Funslope.

Třešničkou na dortu jsou ovšem závodní FIS sjezdovky nebo večerní lyžování na osvětleném svahu dvakrát týdně.  

Vaše dovolná na lyžích v jedné z top rodinných destinací

neomezená zábava na lyžích pro malé i velké fandy zimních radovánek

Zimní radovánky pro celou rodinu – toto motto platí na Hochfichtu se vším všudy! Funpark, Funslope a první komiksový slalom na světě hovoří za vše. A prudší části sjezdovek můžete navíc bezpečně objet na zábavných dráhách s obřími vlnami.

Co říkáte na zajížďku do Reischa Junior parku nebo dětského parku skřítka Fichtla? Maskot Hochfichtu – Fichtl a jeho přátelé tam s láskou rozdávají radost z lyžování všem nadšeným malým lyžařům.

Vstupenka do zimního ráje bez hranic

Na Hochfichtu lyžují mnozí za speciální ceny!

Rodiny, skupiny, školy a oddíly: Ty všichni lyžují na Hochfichtu za zvýhodněné ceny. Podívejte se hned do přehledu cen, abyste věděli, za kolik budete lyžovat vy.

Například senzační „sněhulákův skipas“ šetří rodinný rozpočet. Neboť s ním lyžují všechny děti do deseti let v doprovodu rodiče jen za čtyři Eura na den.

Hochficht mimo sjezdovky

sportovní alternativy a kulinářský prožitek

Rozmanité sjezdovky na jedné straně, možnosti plné prožitků mimo sjezdovky na té druhé. Ve skiareálu Hochficht se můžete těšit na obojí.

Vyměňte sjezdovky a snowboard za sněžnice nebo běžky a vydejte se na objevitelskou túru skrz překrásnou krajinou regionu Mühlviertel.

Fajnšmekři si přijdou na své během zastavení v některé z tradičních horských chat.

tipy pro zimní dovolenou na hochfichtu

Co nejlépe využít odloučení od stereotypu každodenního života 

Hlavně se netrmácet hodiny v autě, je přesně, co chcete? Nezáleží, jak dlouhé bude vaše odloučení od shonu všedního dne: Na Hochfichtu bude váš volný čas nezapomenutelný. A jak ho můžete co nejlépe využít, vám prozradí tipy pro zimní dovolenou na rakouské straně Šumavy.