vzhůru do výšin na lyžích
vstříc zasněženým vrcholkům

Skialpinismus na Wurzeralmu

Krok za krokem na vrcholy v regionu Pyhrn-Priel

Sněhem pocukrované stromy třpytící se na slunci, čerstvý vzduch v plicích, tomu se říká radost ze života! A přesně to slibuje skialpinismus na Wurzeralmu. K tomu využívají skialpinisté vlastní upravenou, vyznačenou a zajištěnou stoupací stopu. Díky tomu bude výstup na skialpech směr vrchol co možná nejpříjemnější.

Hned od parkoviště a bez nebezpečí protijedoucích lyžařů vyrážejí skialpinisté a táhnou ta sebou stopu pohádkovým skiareálem. Podél jedinečné alpské krajiny se jde bez nebezpeční lavin až na vrchol. Exkluzivní stoupací stopa je upravována každý den!

Mimochodem exkluzivní: Takové jsou také speciální tarify pro skialpinisty na Wurzeralmu!

Die Wurzeralm ist ein beliebtes Gebiet für Skitourengeher.
Die Wurzeralm bietet tolle Routen für alle Skitouren-Liebhaber!
Ein beliebtes Ziel für Skitouren-Fans ist die Wurzeralm.

stoupací stopa v detailu:

Stoupací stopa v detailu:

 

600 výškových metrů

Délka: 3 km

Stoupací stopa vede od parkoviště těsně před Wurzeralmem k dolní stanici lanové dráhy. Stoupací stopa začíná vlastním průchodem pro skialpinisty na levé straně a vede přes malý most, pak stále po levém okraji k letní cestě. Ta křižuje ca. po 300 metrech sjezdovku Wurzerabfahrt č.1.

Dále se jde stále podél pravého okraje až k dolní stanici vleku Schwarzeck. Odtud máte možnost buď vystoupat po okraji až horní stanici vleku Schwarzeck nebo jít přímo k horským chatám.

Stoupací stopa je po celé své délce vyznačena.

skialpové večery

Zažít mimořádné chvíle na Wurzeralmu

Chtěli jste jednou být na sjezdovce během úplňku? Vychutnat si toto mimořádné ticho a atmosféru ve společnosti stejně naladěných lidí? Wurzeralm nabízí skialpinistům tento noční zážitek!

Každou středu a o úplňku

Termíny v zimní sezóně 2019/20:

Úterý 12. prosince 2019
(s vhodnými sněhovými podmínkami)

Pátek 10. ledna 2020

Neděle 9. února 2020

Pondělí 9. března 2020

Pro bezpečný skialpový výstup 

Bezpečnost především!

Pravidla garantují bezpečnost během skialpové túry. Proto si je prostudujte nejlépe ihned a mějte je pořád na paměti! Pro vaši ochranu, ale také pro ochranu vašich kolegů platí:

 • Brát na vědomí varovných upozornění stejně jako uzavírky tratí (lavinové nebezpečí, odstřely lavin, lyžařské závody atd.)!
 • Je třeba dodržovat uzavření sjezdovky nebo její části! Během provozu roleb – obzvláště pak se závěsnými lany může dojít k životu nebezpečným situacím.
 • Stoupejte pouze po vyznačené stopě!
 • Křižujte sjezdovku výhradně na přehledných místech a s dostatečným odstupem – přitom následujte naváděcí systém!
 • Být viděn – také během výstupu používejte dostatečné osvětlení!
 • Výstup PO sjezdových tratích je bez výjimky přísně zakázán!
 • Výstup na Wurzeralm je dovolen pouze po stoupací stopě vedle lanovky.
 • Pro skialpinisty je vyhrazeno parkoviště těsně pod Wurzeralmem.
 • Nástup do skiareálu, resp. to stoupací stopy stejně jako prodej skipasů se nachází v dolní stanici lanovky.
 • Skipasy nutné k užívání stoupací stopy (Snowsportcard denní, Snowsportcard večerní, Snowsportcard sezónní) jsou k zakoupení na pokladnách pouze během provozní doby skiareálu, resp. u platebních automatů na skipasy u dolní stanice lanovky.
 • Tyto skipasy musíte mít vždy u sebe a v případě kontroly je předložit. Užívání stoupací stopy bez platného skipasu je trestáno pokutou ve výši 28 €.
 • Na základě nařízení lavinové komise může dojít k uzavření stoupací stopy. Prosím přečkejte v klidu odstřely lavin, dokud nedojde k opětovnému otevření stoupací stopy!