Léto na Hochfichtu

Pěší turistika, cykloturistika a mnoho dalšího!

Aktivní odpočinek na horách

Rekreační oblast Šumava v létě

Pokud si chcete užít horské léto na Šumavě naplno, jste na Hochfichtu a v jeho okolí v dobrých rukou. Aktivní zážitky v přírodě jsou zde na programu nejen v zimě, ale i v teplejších měsících roku. Ať už se jedná o pěší turistiku nebo jízdu na horském kole: existuje nejméně pět dobrých důvodů, proč strávit léto na Hochfichtu!

600 km

Tematické a dálkové turistické trasy

100%

Rodina!

18

nezapomenutelné cyklistické výlety

Ráj individuální dovolené

5 hlavních důvodů pro letní dovolenou na Hochfichtu!

Příroda a kultura

Rekreační oblast Šumava je jedinečná - a Hochficht je její malou, ale krásnou součástí! Těšte se na nezapomenutelnou letní dovolenou v příhraničním trojúhelníku Rakouska, Německa a České republiky. Krajinné a kulturní památky na vás čekají na každém kroku. Nedotčené národní parky, působivá horská panoramata, křišťálově čistá jezera: jste připraveni na výjimečné přeshraniční okamžiky?


Turistický ráj na Šumavě

Krok za krokem vás Hochficht vede k prázdninovému blahu. Na celkem 600 kilometrech rozmanitých turistických tras v celém prázdninovém regionu Šumava můžete každý den objevovat něco nového. Pokud budete chtít, můžete dokonce překročit hranice! Vždyť do národních parků Bavorský les a Šumava se dostanete autem za necelou hodinu. Ale i samotný Hochficht nabízí několik turistických tras pro různé stupně obtížnosti - od nenáročných tematických výletů až po náročné dálkové túry.


Přeshraniční cykloturistika

Dáváte přednost cestování na dvou kolech? Také cyklisté si na Šumavě přijdou na své: pestrá síť tras pro nejrůznější požadavky. Celkem je k dispozici 1000 kilometrů, po kterých můžete šlapat do pedálů, některé více, jiné méně sportovně. Region kolem Hochfichtu dělá radost jezdcům na dvou kolech, od rekreačních jezdců až po absolutní závodní profesionály. Objevte horské léto na kole nebo na horském kole!

Kulinářské speciality s výhledem

Co nabízí prázdninový region Šumava z kulinářského hlediska? To zjistíte, když se zastavíte v některém z hostinců, které jsou v létě otevřeny na Hochfichtu. Návštěvníky tu rozmazlují nejen regionálními pochoutkami, ale také nádhernými výhledy. Přijďte jim na chuť - a poznejte kulinářskou stránku horského léta!


Zážitky pro rodiny

Bez rodiny to nepůjde! Podle tohoto hesla je letní dovolená na Hochfichtu nezapomenutelným zážitkem pro všechny generace. O to se starají nenáročné turistické stezky a cyklotrasy speciálně navržené pro rodiny. Několik takzvaných tematických tras je vhodných pro kočárky a lze je zvládnout i s těmi nejmenšími. Těšte se na rodinnou dovolenou mezi třemi zeměmi - a přečtěte si více o pěší turistice a cykloturistice s dětmi v prázdninovém regionu Šumava!

Nabídky

  ab € 1.040,00
  Hochficht
  Wander- & Ge(h)nusstage
  im Chalet / 02.06.2024 - 20.10.2024
  4 - 7 Nächte / inkl. INNs HOLZ Luxus-Package
  ab € 710,00
  Hochficht
  Kraft & Energie tanken
  Am Weg der Entschleunigung 29.04.2024 - 31.10.2024
  9 Tage / Frühstück / Gepäcktransfer / Lunchpaket
  ab € 760,00
  Hochficht
  Family Urlaub im Sommer
  24.05.2024 - 07.07.2024
  AIGO welcome family ****S, 6 Tage / 5 Nächte Familenspaß pur
  ab € 499,00
  Hochficht
  Raus aus dem Alltag
  Entspannung im Spa- & Wellnesshotel Almesberger****s
  3 bis 5 Nächte inklusive Almesberger Genusspension
  ab € 634,50
  Hochficht
  Fliegenfischer Wochen
  01.05.2024 - 30.09.2024
  8 Tage / 7 Nächte im Hotel Bärnsteinhof / inkl. Fischerei-Lizenz

Užijte si pobyt v Mühlviertelu!

Veškeré ubytování v okolí Hochfichtu

Penzion, byt, hotel nebo statek? V páru, s rodinou nebo ve velké skupině? V závislosti na tom, co plánujete pro svou zimní dovolenou na Hochfichtu, je důležité vybrat si ubytování s rozmyslem. Prohlédněte si velký výběr ubytovacích zařízení v těsné blízkosti lyžařského areálu. Zaručeně najdete všechny hotely a penziony v příhraničním trojúhelníku za nejlepší cenu!

Chutné občerstvení

Chaty a gastronomie

Od lehkých a vitálních pokrmů přes vydatnou domácí kuchyni až po sladká pokušení z cukrářské kuchyně - nabídka chutí v Mühlviertelu je obrovská.